Kiedy pojawi się miesiączka po poronieniu i co oznacza ten śluz?

Poroniłam 15 sierpnia w 8 tyg. ciąży, w czwartym dniu po poronieniu dostałam silniejszych bólów i skurczy, wypadł „kawałek mięsa”, ok. 10 cm, ogólnie krwawiłam ok. tygodnia.
Pierwszy stosunek miałam po tygodniu, następne w drugim i trzecim tygodniu po poronieniu. Teraz pojawił się ciemny, gęsty śluz (brązowy) oraz bóle w dole brzucha, miesiączki nie dostałam jeszcze.
Mam pytanie: co oznacza ten śluz, kiedy pojawi się miesiączka (wg poprzednich cykli, to teraz jest 23 dzień)?
Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie rozumiem, co ma Pani na myśli pisząc, że jest Pani w 23 dniu cyklu wg „poprzednich cykli”. Jeśli nie dostała Pani jeszcze miesiączki po poronieniu, to powinna Pani niezwłocznie wykonać test ciążowy.
Pierwsza owulacja ma miejsce zwykle 2-4 tygodnie po zakończeniu krwawienia związanego z poronieniem, pierwsza miesiączka - dwa tygodnie później. Jeśli wykluczy Pani ciążę, to możliwe, że obecne plamienia zapowiadają pierwszą miesiączkę, która ma też prawo wystąpić nieco później niż to się zwykle dzieje.
Niewykluczone również, że cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne. Gdyby miesiączka nie pojawiła się w ciągu najbliższego miesiąca, radzę udać się do lekarza ginekologa, który skieruje Panią na odpowiednie badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!