KIEDY POWINNA NASTĄPIĆ PIERWSZA MIESIĄCZKA PO PORODZIE?

WITAM! MAM 29 LAT I JESTEM PO DWÓCH PORODACH CESARKACH. JAK SIĘGNĘ PAMIĘCIĄ, TO WYDAJE MI SIĘ, ŻE PRZY PIERWSZYM DZIECKU DOSTAŁAM MIESIĄCZKĘ PO CZTERECH MIESIĄCACH, A KARMIŁAM PIERSIĄ DO ÓSMEGO MIESIĄCA. DRUGIE DZIECKO MAM W WIEKU 6 MIESIĘCY I NIE KARMIĘ OD 02.10.2009 R. CZY POWINNAM SIĘ MARTWIĆ?

29 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam!

Najczęściej pierwsza miesiączka po porodzie pojawia się w ciągu 6-8 tygodni. Jednak jest to bardzo indywidualna cecha każdej kobiety. W czasie karmienia piersią pojawienie się miesiączki jest jeszcze bardziej nieprzewidywalne. U niektórych kobiet karmiących, miesiączka pojawia się już nawet po 12-14 tygodniach od porodu, podczas gdy u innych długo po zaprzestaniu karmienia. Myślę, że w Pani przypadku na razie nie ma powodów do obaw i należy cierpliwie poczekać. Jednak zawsze należy mieć na uwadze możliwość kolejnej ciąży lub nieprawidłowości hormonalnych.

Pozdrawiam!

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty