Kiedy powinnam przyjąć pierwszą tabletkę?

Witam, od najbliższej miesiączki planuję zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Lekarz doradził mi, żebym pierwszą tabletkę przyjęła 2 dnia okresu, ponieważ ten 1 dzień krwawienia nie zawsze jest faktycznie pierwszym dniem miesiączki. Teraz mam wątpliwości, bo słyszałam że pierwszą tabletkę trzeba wziąć niezwłocznie po tym jak dostanie się okresu. Czy to ma aż takie znaczenie? Dodam, że chcę brać je codziennie w godzinach wieczornych bo tak mi wygodniej. Jeżeli np w niedzielę rano obudzę się z okresem, to pigułkę brać w niedzielę wieczorem czy w poniedziałek wieczorem? Czy od razu będę zabezpieczona?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to Pani decyzja, a ten jeden dzień różnicy nie stanowi aż tak wielkiej różnicy. Jeśli dostanie Pani miesiączkę w niedzielę rano, wieczorem proszę zażyć tabletkę. Powinny one działać od 1 dnia, może Pani dla pewności stosować dodatkową ochronę przez pierwsze 7 dni.