Kiedy powinno być widać bijące serduszko?

Moj lekarz stwierdził, że jestem prawdopodobnie w 5 tygodniu ciąży i widoczne są dwa pęchęrzyki ciążowe o średnicach 15 mm. Stwierdził rownież, że nieprawidłowo się rozwija, ponieważ nie widzi bijących serduszek i najprawdopodobniej poronię. Proszę o pomoc. Czy lekarz mogł się pomylić, czy to nie za wcześnie, aby zobaczyć bijące serce? Słyszałam, że czasem dopiero widać serce na USG w 7-8 tygodniu. Nie wiem co myśleć. Proszę o pomoc, bo bardzo się denerwuję, ponieważ jest to pierwsza, bardzo oczekiwana ciąża.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zazwyczaj bicie serca dziecka widoczne jest ok. 6-7 tygodnia ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Los Pani ciąży nie jest przesądzony! Zapewne lekarz zaprosił Panią na kolejne badanie za ok. dwa tygodnie. Badanie to dużo wyjaśni.

Pozdrawiam serdecznie!