Kiedy powinno się wykonać badanie poziomu AMH?

Dzień Dobry, jeśli wynik badania AMH nie zależy od cyklu to co może oznaczać fakt iż wykonywane w dwóch różnych dniach badanie (w odstępstwie 2 tygodni) wykazałao różny poziom stężenia AMH przy czym badanie wykonywane później wykazało wyższe stężenie?

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom AMH nie jest uwarunkowany cyklem miesiączkowym kobiety, więc może być badany w dowolnym dniu cyklu.