Kiedy powraca płodność po operacyjnym usunięciu ciąży pozamaczicznej?

Miałam ciążę pozamaciczną, którą usunięto operacyjnie wraz z lewym jajowodem 30.10.2009 r., był to 8 tydz. 2 .11. 2009 r. dostałam prawdopodobnie miesiączke, która trwała 8 dni. Mam pytanie, po jakim czasie wraca płodnośc po takim zabiegu?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Krwawienie, które zaczęło się 02.11, nie było prawdziwą miesiączką, ponieważ z pewnością nie doszło jeszcze do owulacji. Płodność wraca zwykle w ciągu 6 tygodni. Dobrze jest odczekać przynajmniej do pierwszej miesiączki ze staraniami. Ostateczna decyzja należy jednak do Państwa, po konsultacji z lekarzem prowadzącym, który oceni czy Pani organizm zregenerował się już całkiem po operacji. Pozdrawiam serdecznie!