Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy przeprowadzić test owulacyjny?

Bardzo pragniemy z mężem mieć potomstwo, dlatego chciała bym wiedzieć, kiedy powinnam zrobić test na owulację, jeśli miesiączka rozpoczeła się 17.06.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Test owulacyjny oparty na mierzeniu stężenia hormonu luteinizującego (LH) w moczu jest narzędziem służącym określeniu terminu owulacji. Poziom hormonu LH jest zwykle najwyższy w około 24-36 godzin przed owulacją.

Ponieważ największa szansa na zapłodnienie występuje, gdy plemniki są obecne w drogach rodnych w momencie owulacji, zaleca się współżycie w momencie stwierdzenia wysokiego poziomu hormonu LH w moczu. Stężenie hormonu LH w moczu waha się zwykle w cyklu dobowym, dlatego warto jest przeprowadzać testy owulacyjne o stałej porze.

Co do daty spodziewanej owulacji - powinna Pani odjąć 14 dni od średniej długości Pani cyklu miesiączkowego i otrzymany wynik dodać do 17 czerwca. Testy owulacyjne można zacząć wykonywać na kilka dni przed tak otrzymaną datą spodziewanej owulacji. Im bardziej waha się Pani długość kolejnych cykli, tym wcześniej należy zacząć mierzyć poziom LH w moczu.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy