Kiedy przyjąć tabletki antykoncepcyjne z nowego opakowania?

Witam. Poprzednie opakowanie tabletek Microgynon rozpoczełam od 5. dnia cyklu, a pozniej doszedł silny antybiotyk, który ma wplyw na działanie tabletek. po wzieciu 20 tabletek (pominełam ostatnią) powinnam poczekać z następnym opakowaniem 7 dni czy tez moge zacząc je wczesniej np. w 1 dniu okresu (po 4 dniach przerwy)? Kiedy najwczesniej moge przyjąć tabletki z nowego opakowania, aby mieć pewność, że będą skuteczne? Bardzo proszę o poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuje nie robić przerwy w stosowaniu antykoncepcji. ( tzn bez przerwy)