Kiedy przykleić plaster antykoncepcyjny po odstawieniu tabletek?

Witam, właśnie zaczynam stosowanie plastrów E*** i mam problem, ponieważ to dzisiaj mija tydzień przerwy, jaka powinna być po przyjmowaniu tabletek C***. Oczywiście wystąpił okres normalnie i skończył mi się we czwartek. W ulotce przeczytałam, że pierwszy plaster należy przykleić w dniu krwawienia, ale okres mi się już skończył. Czy mam czekać miesiąc na kolejną miesiączkę? Czy dzisiaj tak jak powinnam przykleić pierwszy plaster?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W tej sytuacji może Pani przykleić pierwszy plaster już teraz. Jednak działanie antykoncepcyjne będzie pełne dopiero po upłynięciu 7 dni, czyli praktycznie od momentu przyklejenia drugiego plastra z opakowania. Przez ten pierwszy tydzień należy w ogóle nie współżyć lub zastosować dodatkowe zabezpieczenie, np. w postaci prezerwatywy, by nie ryzykować zajścia w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!