Kiedy robić test? Po 7 dniach? Czy dopiero 7 dni po owulacji?

Witam,
jeśli uprawiałam seks w 6 dniu cyklu, pod sam koniec miesiączki, a cykle mam różnie: od 28 dni do 31, to jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Skończyłam brać miesiąc temu tabletki antykoncepcyjne, więc czy może to pomieszać coś z cyklem i owulacja może być wcześniej niż zwykle?
Strasznie boję się, że będę w ciąży, tego bym nie chciała...
Kiedy robić test? Po 7 dniach? Czy dopiero 7 dni po owulacji?

ponad rok temu

Lek. Sebastian Kuliński

Do zapłodnienia może dojść, gdy stosunek odbył się na 48-72 godziny przed owulacją i maksymalnie 48 godzin po niej. Przed i po tym czasie prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie.

Owulacja występuje z reguły w 14 dniu cyklu i jest to zwykle wartość stała. Długość cyklu zależy głównie od drugiej fazy cyklu menstruacyjnego.

Odnośnie do pytania o test ciążowy: gonadotropina kosmówkowa, którą wykrywa test ciążowy pojawia się w moczu po około dwóch tygodniach od zapłodnienia. Wtedy wynik będzie miarodajny.