Kiedy rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych z nowego opakowania?

Witam, przerwałam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w 20 dniu cyklu (20 tabletka z blistra była ostatnią, którą przyjęłam). Kiedy powinnam rozpocząć przyjmowanie nowego opakowania?
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Aby działanie antykoncepcyjne tabletek było zachowane nowy blister należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia menstruacyjnego.

21 dzień przyjmowania tabletek, w którym nie doszło już do zażycia pigułki należy w takim wypadku potraktować jak pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Aby ochrona antykoncepcyjna była zachowana nie wolno tej przerwy skracać. Nowy blister powinien więc zostać rozpoczęty 28 dnia cyklu.