Kiedy rozpocząć stosowanie hormonów po usunięciu tarczycy?

Mąż miał usuniętą tarczycę w całości wczoraj, dziś przy wypisie ze szpitala otrzymał leki Alfadiol i Calperol oraz skierowanie do endokrynologa. Wiem że powinien brać leki hormonalne, stąd moje pytanie jaki czas po operacji powinien je zacząć brać. Na wizytę u endokrynologa w Łodzi czeka się rok.

Lek. Paweł Szadkowski

Po całkowitym usunięciu tarczycy (bez pozostawienia jej fragmentu, kiedy ta reguła nie obowiązuje) pacjent powinien przyjmować suplementację hormonów tarczycy. Trudno powiedzieć jak to było w przypadku Pani męża. Mogą Państwo udać się do lekarza rodzinnego w celu skontrolowania objawów i ewentualnie wykonania badania TSH i w razie potrzeby włączenia leczenia.