Kiedy są dni płodne?

Mam na imie Emilia, mam 20 lat i za rok biorę ślub.Wraz z narzeczonym staramy się o potomka ale nie wychodzi nam niestety .Chce się dowiedzieć co mam robić by zajść w ciąże w jaki dzień mamy się kochać by doszło do zapłodnienią, czekam na wiadomość z góry dziękuje.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Są metody pomagące bardzo precyzyjnie określić czas owulacji- wymaga to codziennej obserwacji śluzu i pomiaru temperatury każdego rana. Dni płodne są mniej więcej w środku cyklu, wtedy gdy w przedsionku pochwy znajduje się dużo śluzu szyjkowego (czuć "wilgotno" lub wręcz "mokro"), który jest przejrzysty i ciągnący się. Temperatura ciała podnosi się zaś tuż po owulacji. Proszę zerknąć także na moją odpowiedź na pytanie "Jak oblicza się dni płodne" w serwisie abcciaza.pl (/pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne). Jeśli planują Państwo ślub kościelny, to i tak będą Państwo musieli nauczyć się rozpoznawać okres płodny, w ramach zajęć w poradni rodzinnej (mogą Państwo już teraz zacząć tam chodzić). Starając się o dziecko, powinna Pani również przyjmować codziennie kwas foliowy (tabletki po 0,4 mg). Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty