Kiedy się kochać, by zajść w ciążę?

Witam,
mam dość nieciekawy problem, ponieważ chciałabym zajść w ciążę i z moich wyliczeń wychodzi na to, że mogę zajść w ciążę 2 lutego, czyli dziś. I mam pytanie, czy z moim narzeczonym mogę uprawiać seks z 2 na 3 lutego, aby zajść w ciążę? Czy tylko 2 lutego?
Bardzo pragnę mieć dziecko.
Z poważaniem Ola

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Aby doszło do zapłodnienia żywe plemniki muszą znajdować się w Pani drogach rodnych w momencie wystąpienia owulacji. Dobrze jest więc się kochać tuż przed owulacją. Nie ma przeciwwskazań do wielokrotnego powtarzania zbliżeń, szczególnie, jeśli nie jesteśmy pewni, kiedy dokładnie wystąpi owulacja. Co prawda może się tak zdarzyć, że w kolejnych wytryskach będzie coraz mniej żywych plemników, lecz ich skumulowana liczba w Pani drogach rodnych i tak będzie rosła wraz z każdym odbytym stosunkiem.

Pozdrawiam serdecznie!