Kiedy stosuje się neuroleptyki?

W jakim przypadku stosuje się neuroleptyki?Czy w silnej nerwicy z epizodami depresji z napadami złości,czy furii także?

Witam
Jako psycholog nie mam uprawnień do wypowiadania się nt.farmaceutyków,niemniej depresja jest w swoim obrazie związana ściśle z obniżonym nastrojem.który wynika ze specyficznie negatywnego odbierania świata.Tak więc złość,podobnie,jak smutek przezywany bez wybuchów są stosownym do niego sposobem reakcji/trudno się uśmiechać i być miłym,gdy wszystko się widzi w krzywym zwierciadle.
Sprawdzonym i stosowanym z wyboru leczeniem takiego stanu jest psychoterapia.Pomaga najpierw zprawdzić inny punkt widzenia,niż obecny,znależć pozytywne strony w sytuacjach,które stanowią obecnie powody smutku i w ten sposób wpływa także na nastrój.Można zaproponowac lekarzowi skierowanie na równoległe sesje psychoterapii,niż ograniczać się do neuroleptyków działających tylko przez pewien czas.
Zachęcam i pozdrawiam

Decyzję o konkretnym zastosowaniu danego leku podejmuje psychiatra prowadzący pacjenta. Każdy przypadek jest inny, więc leczenie powinno być indywidualnie dostosowane.