Kiedy testy ciążowe są wiarygodne?

Witam.
Kochałam się bez zabezpieczenia 8 dnia cyklu (10 kwiecień) z cykli 26-28 dniowych. Mimo iż owulacja powinna być mniej więcej w okolicach 16-17 kwietnia, podejrzewam, że wystąpiła 12 (bardzo rozbolało mnie podbrzusze, czułam jajnik itp.) Po 12 dniach od stosunku wykonałam test o czułości 10mlU/ml - wynik negatywny. Dzisiaj, czyli 15 dni od stosunku powtórzyłam test o czułości 25mlU/ml również negatywny.
Czy są one wiarygodne? Okres powinnam dostać w okolicach 28-30 kwietnia. Proszę o poradę. Aha na pierwszym teście po 3 godzinach pojawiła się druga blada kreska, ale pisało, żeby nie odczytywać wyniku po tym czasie. Czy oznacza to ciążę, czy to po prostu reakcje chemiczne?

KOBIETA ponad rok temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Wyniki fałszywie dodatnie pojawiają się na testach ciążowych z moczu najczęściej właśnie po kilku godzinach. Dlatego  w instrukcji widnieje, aby nie odczytywać wyniku później niż po kilku minutach. Trochę pospieszyła się Pani z wykonaniem testów. Wiarygodnych wyników można się spodziewać dopiero najwcześniej w terminie spodziewanej miesiączki, rzadko wcześniej. Radzę więc spokojnie odczekać do terminu miesiączki i ponowić test, jeśli nie pojawi się krwawienie. Polecam również artykuł: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.
Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty