Kiedy wizyta u ginekologa?

Witam, staramy się z narzeczonym o dziecko i w końcu nam się udało. Zrobiłam dwa testy w środę, oba wyszły pozytywne. Jestem umówiona na wizytę u ginekologa 19.04 w poniedziałek. Czy to za wcześnie?

Dodam, że cykle mam 31-32 dniowe, a ostatnią miesiączkę miałam 12 marca. Który to tydzień ciąży? Czy na Usg będzie coś widać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Właśnie mija 5 tydzień Pani ciąży. Liczymy to bowiem od daty ostatniej miesiączki. W USG może już być widoczny pęcherzyk ciążowy. Nie jest za wcześnie na wizytę. Lekarz będzie mógł zlecić już całą serię badań, które należy wykonać jak najwcześniej, oraz udzielić Pani porad i zaleceń przydatnych przez cały okres ciąży. Proszę już przyjmować kwas foliowy (w dawce 0,4 mg na dobę), jeśli nie robiła Pani tego dotąd.
Pozdrawiam serdecznie!