Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę ciążową?

Witam, Chciałabym zapytać kiedy najlepiej wybrac się do ginekologa aby usłyszeć bicie serca. 30 sierpnia to pierwszy dzien mojej ostatniej miesiaczki wedlug normalnej dlugość moich cykli kolejna powinna się zaczac 1 pazdziernika. Zrobiłam kilka testow ciążowych 28 wrzesnia wyszly pozytywnie. Nawet test clearblue ktory nie byl robiony z powaznego moze pokazał oraz 1-2 tyg od zapłodnienia. Chciałabym jeszcze dodać ze ostatnio 4 czerwca mialam robione łyżeczkowanie pustego jaja płodowego w 6 tyg ciazy.

Pierwsza w czasie ciąży wizyta u ginekologa powinna odbyć się do 10 t.c., najlepiej 6-8 t.c., zatem proponuję szybkie umówienie terminu wizyty. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Bicie serca płodu powinno być słyszalne w USG Doppler ok 6-8 tygodnia ciąży. Sugeruję skierować się na badanie między 11, a 25 października. Jeżeli w 6. tygodniu nie będzie jeszcze słyszalnej akcji serca, nie ma powodu do niepokoju, może pojawić się później, ale w 8. tygodniu już powinna zostać wybadana. Pozdrawiam!