Kiedy wykonać test ciążowy z moczu?

Zrobiłam dzisiaj badanie HCG - ilościowo i odebrałam wyniki przez internet, i nie wiem, czy dobrze je interpretuję. HCG - ilościowo <1,00 mIU/ml. Kobiety - mIU/ml 0-2,7. To znaczy, że nie jestem w ciąży? Kochałam się z chłopakiem 4 marca, a 11 marca moje piersi się bardzo zmieniły, były obolałe i większe, po 2 dniach to przeszło, ale zaczął się ból lewego jajnika i trwa już 5 dzień. Dodam, że okres wypada mi 23 marca i nigdy wcześniej nie miałam takich objawów, jedynie ból jajników dzień przed okresem i w czasie 1 i 2 dnia. Test ciążowy zrobiłam 11 marca, wyszedł negatywny, a dziś Hcg. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Proszę o radę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test ciążowy z moczu wykonała Pani zbyt wcześnie, aby jego wynik mógł być wiarygodny. Badanie z krwi z kolei daje wynik pozytywny (w przypadku ciąży) najwcześniej po 7-8 dniach od zapłodnienia (data zapłodnienia może natomiast być późniejsza nawet 7 dni niż data stosunku!). Tak więc radzę ponowić test z moczu w terminie spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie będzie się pojawiać. Ból w okolicy jajnika może być wywołany owulacją.

Pozdrawiam serdecznie!