Kiedy wystąpi owulacja?

Dnia 6 grudnia poroniłam samoistnie w 3-4 tygodniu, cykle mam 33-dniowe, miesiączkę dostałam 8 stycznia, również tego dnia przeziębiłam się i brałam leki na grypę przez 3 dni.
Czy jest szansa na ciążę w tym cyklu? Wg obliczeń owulacja powinna nastąpić ok. 27 stycznia. Czy przeziębienie też ma wpływ na owulację?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zazwyczaj zaleca się odczekać ze staraniami o ciążę 2-3 cykle po poronieniu, aby dać sobie czas na pełną regenerację.

Przy nieco dłuższych cyklach zwykle trudno jest precyzyjnie ustalić datę owulacji jedynie na podstawie kalendarza. Tym bardziej, że po przebytym poronieniu może dojść do rozchwiania hormonalnego. Przeziębienie nie powinno wywołać przesunięcia owulacji w czasie, jeśli nie choruje Pani wyjątkowo mocno.
Warto nauczyć się obserwować objawy dni płodnych, szczególnie, jeśli chce Pani jak najszybciej zajść w ciążę. Podstawy może Pani znaleźć tutaj.

Pozdrawiam serdecznie!