Kiedy występuje owulacja?

kiedy występuje owulacja i o le dni może się przesunąć oraz czy podczas 4 dnia okresu można zajść w ciążę przy cyklach 27,30 dniowych

Małgorzata Panek

Owulacja następuje zazwyczaj około 14dc przy cyklach 28dniowych. Niektóre kobiety odczuwają wtedy ból czy też nieznaczne plamienie. Zajście w ciąże pod koniec miesiączki jest mało prawdopodobne, ale przy nieregularnych cyklach możliwe.
W razie stosunku bez zabezpieczenia i podejrzenia ciąży radziłabym wykonać test ciążowy po 10-14dniach od stosunku bez zabezpieczenia.
W razie wątpliwości proszę udać się do swojego ginekologa.
Pozdrawiam

Witam
Owulacja występuje na skoku temperatury: z niższych na wyższą i nie można jej wyznaczyć bez pomiaru temperatury. W czasie owulacji można zaobserwować dużo rozciągliwego przeźroczystego śluzu, czasem ból jajnika lub napięcie w piersiach. Całość informacji znajdzie Pani na stronie:
http://www.psnnpr.com/metoda-angielska
Nie powinno się współżyć podczas miesiączki ze względu na stan zdrowia kobiety.

Pozdrawiam