Kiedy wznowić współżycie po zabiegu wypalania nadżerki?

Witam!
Dwa tygodnie temu miałam wypalaną nadżerkę. Lekarz zabronił mi się kochać przez 5 tygodni. Chciałabym się dowiedzieć, jakie powikłania mnie czekają, gdy jednak zdecyduję się na stosunek wcześniej.
Pozdrawiam

24 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W przypadku podjęcia współżycia przed upływem zaleconego przez lekarza okresu, może dojść do naruszenia rany po zabiegu i zaburzenia procesu gojenia się. Może to doprowadzić do krwawienia. Nim dojdzie do pełnego wygojenia rany, występuje też większe ryzyko zakażenia tej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie!