Kiedy zaczyna działać antykoncepcja?

Witam, nurtuje mnie sprawa antykoncepcji. Pierwszą tabletkę wzięłam w drugim dniu okresu. Jak to jest z działaniem tych tabletek, czy działają od razu, czy po jakiś czasie? Czytałam dużo opinii na ten temat i już sama nie wiem co o tym myśleć?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Tabletki działają antykoncepcyjnie już od pierwszego dnia ich przyjmowania, jednak tylko pod warunkiem, że jest nim pierwszy dzień miesiączki. W Pani sytuacji, na pełną "ochronę" poczekać należy do kolejnego opakowania. Póki co, należy wstrzymać się ze współżyciem lub zastosować prezerwatywę.

Pozdrawiam serdecznie!