Kiedy zaczyna się u mnie pierwszy dzień cyklu?

Witam! Przyjmuje od ponad tygodnia dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Lekarz powiedział,że pierwszą powinnam zażyć w dniu krwawienia,tak tez jest napisane na ulotce,jednak zapomniałam go zapytać o jedną kwestię,a mianowicie- za każdym razem dzień przed pełnym krawawieniem,występuje u mnie jakby śluz zabarwiony krwią,koloru jasno różowego,nie brudzi on bielizny,a jedynie widać go w małych ilościach na papierze teoalnetowym. Nurtuje mnie fakt czy w takim razie pierwszy dzień cyklu zaczyna się od tego śluzu czy może już czystego krwawienia. Po 5 tabletce doszło do zbliżenia,ponieważ wtedy nie miałam jeszcze takich wątpliwości. Dodam ze moje cykle trwają około 28/29 dni. Czy w takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro zastosowała Pani pierwszą tabletkę na pewno 1 lub 2 dnia cyklu - nie ma powodu do niepokoju - ochrona jest zachowana.