Kiedy zanika trądzik?

W maksymalnie jakim wieku następuje naturalny zanik trądziku? Oraz jaka jest najskuteczniejsza metoda jego zniwelowania.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Zależnie od przyczyny. Zwykle trądzik ma podłoże hormonalne i po wygaśnięciu nadmiernej aktywności hormonalnej dochodzi do uregulowania pracy gruczołów łojowych. Nie u każdego następuje to po okresie dojrzewania i może trwać do wieku dorosłego. Sugeruję kontakt z dermatologiem. Leczenie uzależnione jest od nasilenia zmian i ich przyczyny.

0
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowny Panie
Trądzik powinien minąć po okresie dojrzewania czyli około 21 roku. W celu dobrania odpowiedniego leczenia wskazana jest konsultacja u dermatologa.

0

Nie ma naturalnego "zaniku "trądziku

Proszęzacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy