Kiedy zarodek jest widoczny na USG?

Witam.
Jestem w początkowym etapie ciąży 5+5, pęcherzyk ciążowy około 19 mm, pęcherzyk żółtkowy 4,4 m. Niestety brak echa zarodka, pęcherzyk ciążowy rośnie, mam usg co kilka dni.
Jestem po dwóch poronieniach, pierwsze i drugie zakończone samoistnie. Lekarz powiedział mi dzisiaj, że niestety prawdopodobnie jest to puste jajo płodowe i będzie trzeba wykonać zabieg. Kazał zgłosić się za tydzień na usg, o ile wcześniej nie dojdzie do krwawienia.
Proszę o odpowiedź, czy na tym etapie ciąży zarodek musi być widoczny? Czy jest szansa, że zarodka po prostu jeszcze nie widać?
Dodam, że zapłodnienie nastąpiło w 10 dniu cyklu, mam tyłozgięcie macicy. Czy jest jakaś szansa, że doczekam się maleństwa?
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zarodek powinien być możliwy do uwidocznienia w końcu 5 tygodnia ciąży (licząc od daty ostatniej miesiączki). Nie jest to jednak ścisłą regułą. Szansa na utrzymanie obecnej ciąży istnieje. Dlatego wykonuje się w przypadkach podobnych do Pani kontrolne USG po 1-2 tygodniach.
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!