Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zażyć drugą tabletkę antykoncepcyjną jeśli pierwszą wzięłam tydzień przed okresem?

Czy jeżeli wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, nie w pierwszy dzień okresu, tylko około tygodnia wcześniej. To czy mogę teraz nie brać kolejnych i wziąć tą drugą w pierwszy dzień okresu, za tydzień? zaznaczam, ze to moja pierwsza paczka tabletek
KOBIETA ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że postąpiła Pani niezgodnie z zaleceniami, które dotyczą zażywania tabletek antykoncepcyjnych. W tej sytuacji ma Pani dwie możliwości:
- może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek, przy czym skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna dopiero od drugiego opakowania,
- może Pani wziąć kolejną tabletkę pierwszego dnia miesiączki - wtedy skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna już od pierwszego dnia. Proszę mieć jednak na uwadze, że miesiączka może się przesunąć ze względu na przyjętą wcześniej tabletkę.

0

Zastosowała Pani tabletki antykoncepcyjne niezgodnie z zaleceniami w związku z czym nie spełniają one waruków skutecznej antykoncepcji. Kolejne opakowanie proszę rozpocząć od pierwszego dnia następnej miesiączki i stosować zgodnie z zaleceniami.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy