Kiedy zdecydować się na zabieg w chorobach prostaty?

Mam 59 lat. Około dwóch razy w nocy oddaję mocz. Od dwóch lat biorę lekarstwa na prostatę. Czy powinienem zdecydować się na zabieg?
59 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Nie wiadomo, czy dotychczasowe leczenie przyniosło poprawę, jakie leki Pan zażywa i w jakich dawkach. Jeżeli po dwóch latach leczenia nie odczuwa Pan poprawy, sugeruję, aby zgłosił się Pan do urologa w celu kontroli i kwalifikacji do ewentualnego leczenia zabiegowego.

Urolog, lekarz w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy