Kiedy zdjąć szwy po operacji haluksa?

Witam. Kilka dni temu miałam zabieg usunięcia haluksa ale w szpitalu nie powiedzieli mi kiedy mam zdjąć szwy. I czy udać się do tego szpitala na zdjęcie czy mogę iść do swojej przychodni na zdjęcie szwów
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Dzień dobry,proszę sprawdzić zalecenia w karcie informacyjnej którą Pani otrzymała po zabiegu w niej powinna się znajdować informacja jak postąpić w zdjęciu szwy.

Gdyby okazało się, że brak takiej informacji wskazane było by z kartą informacyjną zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Najlepiej proszę o kontakt tel z przychodnią i umówić się na zdjęcie szwy tak będzie najlepsze wyjście.Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

nasi eksperci z zakresu chirurgii oraz ortopedii są zdania, iż szwy po operacji haluksa należy zdejmować po upływie dwóch tygodni.

Przed tym terminem najlepiej by było skontaktować się ze szpitalem, w którym wykonywana była operacja bądź przychodnia, do której jest Pani zapisana, aby dowiedzieć się, gdzie powinna się Pani udać na zdjęcie szwów.

Zdaniem naszego eksperta zdjęcie szwów jest wykonywane w każdej poradni chirurgicznej. Konieczne jest jednak posiadanie skierowania z oddziału bądź od lekarza rodzinnego.

Takich informacji udzielili nasi specjaliści pod poniższymi linkami, które przekierują Panią do podobnych pytań innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-operacji-haluksa-usunac-szwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-operacji-haluksow-zdjac-szwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zdjecie-szwow-w-innym-szpitalu-niz-operacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty