Kiedy zgłosić się do szpitala?

Kiedy najlepiej jest zgłosić się do szpitala przed porodem? Słyszałam o przypadkach, kiedy kobieta urodziła w karetce albo w tramwaju...

ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Sytuacje, o których Pani wspomina, zdarzają się rzadko. Są to zwykle tzw. porody uliczne – mające bardzo dynamiczny przebieg, tak że dziecko rodzi się w ciągu pojedynczych skurczów i matka nie ma szans przybyć do szpitala na czas. Nierzadko taki szybki poród występuje u kobiet z pewnymi patologiami ciąży – np.  cholestazą ciężarnych. Normalnie jednak poród trwa od 8 do 20 godzin, a skurcze są przez rodzącą bardzo dobrze odczuwane – mamy więc dużo czasu. Do szpitala należy się udać, gdy skurcze występują regularnie (co najmniej raz na 6–8 minut) i mają tendencję do nasilania się, niezależnie od pozycji ciała, oraz jeśli odpływają wody płodowe lub występuje krwawienie (wtedy należy się spieszyć!).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty