Kiedy znów zacząć kurację Desmoxanem?

Dzień dobry. Od poczatku stycznia zarzywalam desmoxan . cala terapia szla mi calkiem niezle , jednak z powodow rodzinnych (pogrzeb) w silnym stresie przerwalam kuracje i zaczelam znowu palic . chcialabym rozpoczac terapie desmoxanem 2 raz , natomiast w ulotce napisane jest ze mozna powtorzyc leczenie dopiero po 3miesiacach, co jest dla mnie bez sensu skoro cytyzyna utrzymuje sie w organizmie od 4 do 6godzin. Wiec po co mam tyle czekac byzaczac sie leczyc?

Lek. Bartłomiej Grochot

Aby organizm stał się maksymalnie wrażliwy na działanie cytyzyny -co zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu terapeutycznego - musi minąć trochę czasu [zjawisko tachyfilaksji].