Kiedy zrobić test ciążowy, aby jego wynik był wiarygodny?

Witam ostatnia miesiaczke mialam 21.09 trwala 4 dni.30.09 mialam stosunek bez zabezpieczenia a 4.10 mialam owulacje (potwierdzona przez ginekologa) dzisiaj 18.10 powinnam miec okres a jego nie ma .boli mnie macica i promieniunlje na lewy jajnik kiedy moge wykonać test zeby wyszedl wiarygodnie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Najwcześniej wart zrobić test po 10 dniach od stosunku, ale może jeszcze nie być w 100% wiarygodny. Po 18 dniach od stosunku będzie już wiarygodny.