Kiedy zrobić test ciążowy, by potwierdzić ciążę?

Dzień Dobry.
Staram się z mężem o dziecko. Moje cykle są nieregularne. Ale moja miesiączka była od 20-25 stycznia, współżyliśmy z mężem w każdy dzień płodny (czasem po 2,3 razy) 8 lutego miałam USG okazało się, że był jakiś płyn z prawego jajnika. I Pani dr. Powiedziała, że jak ma coś być to już jest po wszystkim. Więc dla mnie to już była dobra wiadomość, bo wcześniej mi tam nic na jajnikach nie pękało.
Mam cykle nie regularne, ale przeważnie miałam 30 dni, dziś mam 29 dzień cyklu i robiłam test ciążowy (choć czytałam, że czasem test nie pokazuje ciąży po 3 tygodniach) więc pocieszam się, że może temu mój test jest (-) niestety.
Ale dziś w południe zaczęłam mieć plamienia bardzo, bardzo jasno-różowe i bardzo mało, a potem zrobił się jakiś biały śluz, a nawet on mi bardziej wydaje się przezroczysty. Mam bóle w podbrzuszu od ok tygodnia. Czy to może być ciąża? Jeśli tak, kiedy powinnam zrobić test ciążowy?
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Na podstawie opisanych objawów nie sposób potwierdzić czy wykluczyć ciążę. Rzeczywiście test ciążowy przeprowadzony zbyt wcześnie może dać wynik fałszywie negatywny. Proponuję powtórzyć test za kilka dni, jeśli miesiączka nie będzie się pojawiać. Ponieważ poziom hormonu hCG podnosi się w różnym tempie po zagnieżdżeniu zarodka, nie można powiedzieć kiedy dokładnie test powinien dać już prawdziwy wynik. Można też udać się do przychodni w celu zbadania poziomu hCG z krwi, badanie to powinno dać już jednoznaczną odpowiedź. Polecam artykuł na naszym serwisie o objawach ciąży:

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam serdecznie!