Kiedy zrobić test ciążowy po odstawieniu tabletek, aby był wiarygodny?

test ciążowy wykonyje się po 14 dniach ????? od pierwszego stosunku przed odstawieniem tabletek mineło 19 dni to był 15/08/2013 a tabletki przestałam brać 21/08/2013 czy już jest możliwe ,że test pokaże mi wynik ,czy lepiej zrobic badanie krwi??? po odstawieniu również doszło do stosunku w krutkim czasie. Czyli jedynym wyjściem będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu ponieważ w Anglii takiego mogę zobaczyć. A on mnie kieruje dalej.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. testy ciążowe wykazują prawdziwie dodatnie lub prawdziwie ujemne wyniki po około 14 dniach od ostatniego stosunku. Można także wykonać test w dniu spodziewanej miesiączki. Oczywiście dużo bardziej czulszym badaniem jest oznaczenie bHCG z krwi.