Kiery organizm wróci do normy po zakończeniu kuracji antybiotykiem?

Lekarz zalecił mi brać antybiotyk przez około 6-7 dni i póżniej osłonę na zołądek.. Czy ciągu 7 dni choroba została wyleczona ? I czemu po zakończonej kuracji antybiotykiem czuję się osłabiona i nie mogę dużo jeść ? Czyto jest normalne i czy po jakimś czasie zwróci do normy i co trzeba jeść po antybioterapi? Czy można włączyć do diety pomodory, miód lub pomarańcze albo mandarynki ? Prosze o porade

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani z jakiego powodu musiała Pani przyjmować antybiotyk, dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy okres 7 dni to właściwy czas leczenia. Nie podała Pani jaki antybiotyk został przepisany, więc ciężko określić, czy występujące u Pani objawy są skutkiem leczenia. Wszystko powinno wrócić do normy w przeciągu kilku dni, może Pani wrócić do normalnej diety.