Kifotyzacja lordozy szyjnej

Zniesienie/kifotyzacja/fizjologicznej lordozy szyjnej.Skolioza lewa.Wysokosc trzonow kregow zachowana.Obnizenie krazka miedzykregowego na poziomie C4-5.Obnizenie sygnalu T2 krazka miedzykregowego na poziomie C5-6 dehydratacja.Na poziomie C3-4-5-6 widoczne sa niewielkie obwodowe uwypuklenia krazkow miedzykregowych zmniejszajace przedrdzeniowa rezerwe plynowai dyskretnie zwezajace otwor miedzykregowy obustronnie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynika zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.