Kifoza nieco pogłębiona, oś kręgosłupa skrzywiona
Bardzo prosze o porade Maz odebral RTG KREGOSLUPA TH AP i BOCZNE.Kifoza nieco pogebiona,oś kregoslupa skrzywiona.Zwapnienia w obrebie wiezadelkregoslupa z tworzeniem sie syndesmofitow.Trzony i tarcze miedzykregowe prawidlowej wysokosci.

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon