Kilkudniowe opóźnienie w przyjęciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Mam pewien problem . Od 3 lat biore tabletki antykoncepcyjne. kochamy się z moim chlopakiem bez zabezpieczen, problem jest taki , ze dwa tygodnie temu mialam wziac ostatnia tabletke we wtorek ,a wzielam dopiero w piatek i w tym czasie kochalam sie z chlopakiem . Czy jest prawdopodobienstwo ze moge byc w ciazy ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w tym czasie ( czyli od wtorku do piątku) także przyjmowała Pani tabletki ochrona antykoncepcyjna powinna być zachowana. Jeżeli jednak tak nie było ryzyko ciaży jest duże.