Kilkugodzinne obniżenia nastroju połączone z myślami samobójczymi

Ostatnio miewam kilkugodzinne obniżenia nastroju połączone z myślami samobójczymi. Sądzę, że to może być kwestia nieprzyzwyczajenia do jednoczesnej pracy i studiowania na dwóch kierunkach. Boję się tych napadów samoagresji, choć nie występują one bez powodu, pojawiają się w dość przewidywalnych momentach W swoim życiu miałam kupę problemów, z którymi samodzielnie sobie poradziłam. Zastanawiam się, czy to problemy hormonalne, anemia czy spełniły się stwierdzenia, że jestem chora psychicznie?

Dzień dobry,

Takie objawy nie są wynikiem zaburzeń hormonalnych, ani anemii.
A czy to co się z Panią obecnie dzieje - wynika z choroby czy zaburzenia psychicznego, może stwierdzić jedynie lekarz psychiatra podczas osobistej wizyty, do czego namawiam (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Witam, byc moze w którymś momencie użyła Pani takich nechanizmow obronnych, które pozwoliły Pani wówczas funkcjonować, mimo trudnych doświadczeń z przeszłości, ale taki mechanizmy niestety często stają sie dysfunkcyjne na innych etapach zycia, czego prawdopodobnie doświadcza Pani aktualnie. Poniewaz zaczęły pojawiać sie myśli autodestrukcyjne powinna Pani skonsultować sie z psychiatra, oraz rownolegle podjąć psychoterapię, tylko tak moze Pani efektywnie rozwiązać swoje problemy. Pozdrawiam

Witam,
Ciężko jednoznacznie określić źródło Pani problemu, dysponuję zbyt małą ilością informacji. Prawidłową diagnozę może postawić jedynie specjalista w kontakcie indywidualnym, do czego też Panią namawiam.
Zgadzam się, że akty autoagresji nie występują na pewno bez powodu. Warto poszukać ich źródła i poznać metody radzenia sobie. Dobrze jest przeanalizować problem wieloaspektowo. W tym celu zalecałabym zarówno badanie gospodarki hormonalnej, jak również wizytę u psychologa/psychiatry.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska