Kilkugodzinne opóźnienie w przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Biorę juz 3 opakowanie tabletek Teenia. Wcześniej żadnych nie brałam. Niedawno miałam 7 dniową przerwę, w której wystąpiło krwawienie z odstawienia. Od 4 dni zażywam nowy blister, niestety 3 razy wziełam tabletkę o złej godzinie zamiast o 17 to najpozniej o 21, kochałam się z partnerem z prezerwatywą, niestety pękła. Czy mogę być w ciąży? Gdzie mogę dostać recepte szybko na tabl 72 po? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie do 12h nie zaburza ochrony antykoncepcyjnej.