Kliniczna depresja i nietolerancja histaminy

Dzień dobry, moja siostra mieszkająca w Niemczech, ma kliniczną depresję oraz nietolerancję histaminy (z objawami do ataków paniki i drgawek włącznie). Obecnie przebywa w klinice leczenia nerwic i depresji. 1. Jakie antydepresanty są bezpieczne w przypadku nietolerancji histaminy? (Proponowano citalopram) 2. Ponieważ nie ma tam nikogo, chcielibyśmy ją leczyć w kraju, lecz nie ma tu ubezp.; Jakie formalności trzeba załatwić by nieodpłatnie leczyć ją w kraju (np. w klinice leczenia depresji)?

Dzień dobry,

Myślę, że lekarze w Niemczech dosknale wiedzą jakie leki podawać siostrze.
Warto się zastanowić również czy jest sens sprowadzać siostrę do Polski, czy ona tego chce i czy taki powrót będzie dla niej najlepszym rozwiązaniem.
Kwestia ubezp. najlepiej jak zasięgnie Pan informacje w oddziale NFZ.

Jeśli osoba jest ubezpieczona w kraju UE, to ma także ubezpieczenie w Polsce, należy udać sie do NFZ i wypelnic pewne formularze- tam poinformują.Co do wyboru bezpiecznego leku, to leki zaleca lekarz po osobistym badaniu pacjenta.