Kłopoty z koncentracją i samym sobą

Mam problemy z koncentracją, wszystko mnie denerwuje. Mam też kłopoty osobiste. Może to jest przyczyną, ale kiedyś nie uczyłam się zbyt dobrze, ale nie najgorzej, teraz ciągle mi się chce spać, ziewam. Jak idę do tablicy, to wszystko zapominam i każdy się zlewa. Rok temu miałam operację na wyrostek i dziwnie się czuję. Czasami też nic mi się nie chce, nie raz byłam w dołku, myślałam, po co ja się urodziłam. Proszę o pomoc i o odpisanie. Ewelina

Witam!

Zmęczenie, problemy z koncentracją, drażliwość, ogólna niemoc i niechęć, mogą świadczyć o tym, że chorujesz na depresję.

Depresja jest chorobą, którą, jak każdą inną chorobę, należy leczyć. Nieleczona depresja w coraz większym stopniu upośledza funkcjonowanie chorego. Dlatego namawiam Cię do umówienia się na wizytę w poradni zdrowia psychicznego. Listę poradni znajdziesz w internecie. Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie, jedno z nich będzie musiało towarzyszyć Ci w poradni. Nie lekceważ proszę tej sprawy. Przed Tobą matura, musisz mieć siłę do nauki.

Pozdrawiam