Kłopoty z nerkami

Witam. Nazywam się Anita Pawlak. Mam dość poważny problem, bynajmniej tak mi się wydaje. Od kilku tygodni mam problem z oddawaniem moczu. Otóż czuję ból w postaci pieczenia podczas oddawania oraz zauważyłam śladowe ilości krwi w moczu. Do tego boli mnie dolna cześć pleców, kiedy smaruje plecy spirytusem, nie czuję reakcji rozgrzewającej w dolnej partii pleców. Starałam się ostatnio rozgrzać je również przy pomocy termoforu i po zakończeniu zauważyłam czerwone plamki, które po kilku godzinach zniknęły. Któregoś dnia spuchły mi kostki, ale położyłam nogi wyżej na kilkanaście minut i opuchlizna zeszła. Kilka dni odczuwałam straszne zmęczenie uniemożliwiające mi chodzenie do pracy i wykonywanie podstawowych czynności domowych. Po kilku dniach w łóżku zmęczenie ustąpiło, wróciłam do pracy, ale nadal czuję ból w dolnej części pleców. Do tego od kilku dni łapią mnie w nogi skurcze. Dodam, że ok 10 lat temu (teraz mam 26lat) po opalaniu się na słońcu strasznie spuchły mi nogi od ud do kostek. Lekarz zalecił badanie krwi i moczu i okazało się, że wyniki wyszły źle. Jednak nie skierowano mnie na dalsze badania, tylko przepisano mi maść i kazano unikać słońca. Opuchlizna ta zeszła mi po kilka dniach i miałam spokój do dziś. Bardzo proszę o jakąś wstępną diagnozę oraz radę co robić z tym dalej. Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam Anita Pawlak

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Objawy, które Pani opisuje (pieczenie przy oddawaniu moczu, ból okolicy lędźwiowej) zapewne związane są z zakażeniem układu moczowego, w tym odmiedniczkowym zapaleniem nerek.
Niepokojące są obrzęki, zmęczenie i krwinkomocz, które mogą wskazywać na poważniejszą chorobę jaką są kłębuszkowe zapalenia nerek.

Nie obędzie się bez niezwłocznej wizyty u lekarza rodzinnego w celu zbadania i wykonania badań tj. morfologia krwi, sód, potas, kreatynina, mocznik, badanie ogólne moczu, posiew moczu i inne w zależności od wyniku badania.
Być może konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty nefrologa, z biopsją nerki włącznie.

Proszę nie bagatelizować problemu, gdyż nie leczone choroby nerek mogą doprowadzić do ich niewydolności, leczenia dializami i konieczności przeszczepienia nerki włącznie. Nie powinno się zwlekać z wizytą u lekarza próbując leczyć się domowymi sposobami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.