Kłopoty z pamięcią u 26-latki

Waze 95 kg i mam klopoty z pamiecia. Jak mozna sobie poradzic by nauka szla do glowy a nie ze chociaz sie ucze malo co mi w glowie zostaje.

Waga tu niewiele ma do powiedzenia. A że jedynie o swojej wadze tu Pani napomknęła, to trudno jest się konkretnie odnieść do Pani problemu. Zaburzenia pamięci i koncentracji mogą wynikać z różnych powodów - zaburzeń neurologicznych, hormonalnych, zmęczenia, zaburzenia metabolizmu, zbyt dużego stresu i napięcia, zaburzeń nastroju itd. Dlatego niestety nie można nic konkretnie Pani polecić, gdy nieznane jest źródło. Polecam przypatrzeć się swojemu trybowi życia - czy żyje Pani spokojnie, czy w stresie (jeśli w stresie - należy zająć się jego zmniejszeniem), czy kłopoty z pamięcią dotyczą fazy przyswajania materiału czy jego odpamiętania (jeśli przyswajania - warto poćwiczyć swoją poznawczą część psychiki i rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki- wszystko co "poruszy" mózg; jeżeli problem jest z odpamiętaniem warto poznać metody uczenia się jak mnemotechniki, a także wykonać badania neurologiczne), czy jest Pani wypoczęta czy zmęczona, w jaki sposób się Pani uczy(być może jest Pani wzrokowcem, a stosuje metody dla słuchowców i odwrotnie?). To jedyna - bardzo ogólna - porada jaką mogę dać w tym momencie. Być moze konsultacja z psychologiem (osobista!) pomoże Pani w pracy nad swoją pamięcią i koncentracją. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ, który w zależności od rozpoznania przyczyn trudności może Panią skierować do odpowiedniego specjalisty.