Kłopoty z wypróżnianiem u 2,5-miesięcznego niemowlaka

Witam, syn ma 2,5 miesiąca i od początku grudnia ma problem z wypróżnianiem.Początkowo przerwy w robieniu kupek były: 2xco 5 dni, później 6, a ostatnio 8 i nie czekaliśmy dłuzej,na pogotowiu kazali mu dać czopek glicerynowy.Przy czym kupki są normalne typowe dla niemowlaka karmionego piersią.Pediatra twierdzi,że w przypadku karmienia piersią to normalny stan,ale na pogotowiu powiedziano nam,że to zaparcie i od 2 dni dostaje lactulozę.Póki co nie dało to żadnego skutku.Czy to normalne?Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wydaje mi się aby taki stan był prawidłowy u dziecka. Jeżeli problem nadal będzie występował konieczna będzie konsultacja z gastrologiem dziecięcym.

dziecko karmione piersią może nie oddawać stolca nawet do 10 dni pod warunkiem, że nie ma innych objawów, niepokoju, bólu brzucha ponieważ pokarm kobiecy jest pokarmem ubogoresztkowym, w okresie zwłaszcza intensywnego wzrostu stolce mogą być rzadziej. Pozdrawiam