Kłopoty ze snem 4-miesięcznego dziecka

Moja 4-miesięczna córka od urodzenia jest karmiona mlekiem modyfikowanym. Do tej pory w nocy budziła się 2-3 razy. Natomiast od około tygodnia budzi się co 40 min, a czasami co 1,5 godz. Wypije 3 łyki kaszki i znowu usypia na ok. 40 min. W dzień natomiast przerwa w jedzeniu wynosi czasami nawet 5 godzin. Co zrobić, aby w nocy spała dłużej?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Trudno powiedzieć co jest powodem wybudzania się dziecka w nocy, choć wydaje mi się, że może to być chęć zaspokojenia głodu. Dziecko 4-miesięczne potrafi już okazywać emocje, komunikuje się uśmiechem lub grymasem oznaczającym smutek, potrafi również samodzielnie kontrolować godziny karmienia:) Jeśli nie jest głodne, to potrafi odmówić jedzenia w godzinie stałego dotąd karmienia. Zachowanie córeczki może jest przejawem wyrażanych potrzeb i zaspokajania ich. Może warto spróbować podawać bardziej sycący pokarm przed snem, tak, aby maluszek nie wybudzał się w nocy tak często?

Pozdrawiam