Kłótnie w 1,5-rocznym związku i strach przed rozstaniem

Witam proszę o radę mój związek się rozsypał niewiem co robic jesteśmy razem ponad 1,5 roku. Już nie potrafimy sie dogadac miedzy sobą codziennie się kłocimy wyzywamy . I rozstajemy nie chce ze mną byc i uwaza ze ten zwiazek powinnismy zakonczyc a jednoczesnie nie ma odwagi zerwac ze mną prosto w oczy kiedy go pytam czy sie rozstajemy. Proszę o radę czy ten zwiazek ma sens dlaczego nie zerwie odrazu i nie postawi sprawy jasno

Żaden związek nie ma sensu sam w sobie, znaczenie nadajemy mu sami w trakcie jego trwania, poprzez to, co robimy. W Państwa związku występują, jak się zdaje, silne emocje, co pozwala przypuszczać, że widzą w nim Państwo jakiś sens, choć może niekoniecznie taki, jakiego byście pożądali. Konflikt jest zazwyczaj sytuacją kryzysu, a kryzysy można rozwiązywać, jeśli wszystkie jego strony są tym zainteresowane. W miarę możliwości proszę się zastanowić, czy Pani chce tego rozstania i czy uwzględniając wszystko, czego Pani doświadcza, jest możliwe, żebyście Państwo mogli znów być razem. Jeśli jest Pani przekonana, że możecie być razem szczęśliwi, może uda się Pani przekonać partnera do wspólnej wizyty u psychoterapeuty.