Kłótnie w związku, rozdrażniona partnerka i chęć rozstania

Witam!Jestem w zwiazku od prawie 6lat,mamy 2,5 dziecko.Caly swiat nam sie zawalil od codziennych problemow i wychowywania pociechy, kompletnie nie mamy czasu dla siebie, nie dogadujemy sie, nie rozumiemy i bardzo duzo klocimy, moja parnerka jest zmeczona i rozdrazniona nie ma ochoty na seks od dluzszego czasu, nie lubi gdy ja dotykam. Wg mnie przez to klotnie narastaja, obawy, podejrzenia i chec rozstania, czy tak musi byc?Nie moge zmienic swojego zycia od tak,chcialbym zostac przy nich,tylko jak?

Dzień dobry,

Być może psychoterapia małżeńska / pary będzie dla Państwa odpowiednią formą pomocy ?
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę (ośrodek), który zajmuje się terapią par i udać się na konsultacje. Taka forma leczenia jest bardziej dostępna prywatnie, niż na NFZ.

Dzień dobry. Pojawienie się dziecka często wprowadza spore zmiany w życiu małżonków. Po pierwsze zachęcam pana do szczerej i otwartej rozmowy z żoną. Proszę jej opowiedzieć o swoich lękach i oczekiwaniach oraz zapytać jak ona widzi tą sytuację, czego pana żona potrzebuje od pana. Możecie państwo również skorzystać z wizyty u terapeuty i omówić te problemy w gabinecie. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
to bardzo ważne że chce Pan coś zmienić i suzka Pan pomocy, najskuteczniejszym sposobem jest udanie się do pyschologia specjalizującego sie w terapii par. Być może wystarczy szczera rozmowa, gdy zamiast o pretensjach będzie Pan parterce szczerze mówił o swoich emocjach i odczuciach- być może w tej gonitwie zabrakło na to miejsca.