Kłucia w klatce piersiowej i traumatyczne doświadczenia

Witam. Od kilki dni mam klucia w klatce piersiowej,na srodku. Ostatnio duzo przeszlam,smierc mamy,utrata pracy i wiele innych problemow. Czy to moze byc na tle nerwowym? Dodam ze klucia pojawiaja sie co jakis czas,trwaja chwile i ustepuja,natomiast bol jest straszny. Bardzo prosze o porade.

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej tak.
Proszę jednak udać się do lekarza POZ, który zrobi podstawowe badania.
I również proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa / psychoterapeuty (np.: w PZP, Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie).

Witam,

jest Pani teraz w bardzo trudnej sytuacji i faktycznie wiele Pani przeżyła. Pani objawy mogą świadczyć o tym, że układ nerwowy jest przeciążony. Dobrze jest jednak najpierw wykonać podstawowe badania, żeby wykluczyć stan chorobowy. Jeśli wynik badań będą w porządku, może Pani skorzystać np. z psychoterapii lub z leczenia farmakologicznego u lekarza psychiatry.

Pozdrawia
Ewa Czernik

Witam, opisywane przez Panią przeżycia, stres, mogą powodować pojawianie się objawów somatycznych. Niemniej wskazana jest odpowiednia diagnostyka medyczna, która pozwoli rozstrzygnąć co jest przyczyną objawów. Jednocześnie (równolegle do diagnostyki medycznej), można skorzystać z wsparcia psychologa lub psychoterapeuty, który może pomóc uporządkować własne przeżycia związane z trudnymi, przeżytymi przez Panią sytuacjami. Pozdrawiam Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl