Kłucie serca, piszczenie w głowie, zamroczenie i natrętne myśli

Już kolejny raz po różnych zdarzeniach mam taki ciągły objaw : myślę o sobie źle, czegoś żałuję lub pojawia się trudny problem i wtedy serce mnie kłuje, piszczy mi w głowie, mam mięśnie jak z waty (przestrach), zamroczenie (nie mogę myśleć), zawrót głowy (jak po alkoholu) - a następnie ... nie mogę uwolnić myśli od tych objawów, ciała! Mam leki od psychiatry, ale co dalej? Czy to autoagresja myślowa? nerwica natręctw? czy zdrowi ludzie mają oddzielony umysł od ciała? Bo tak się działać nie da.

Witam
Nasze myśli, emocje i zachowania (w tym reakcje ciała) są ze sobą związane i wpływają na siebie nawzajem. Ważne jest, aby wszystkie te sfery były ze sobą spójne i abyśmy mieli świadomość swoich myśli, emocji i stanów. Negatywne myśli, które się pojawiają u Pana powodują opisane objawy i lęk. Z takiego ogromnego lęku trudno jest się uwolnić, ponieważ skupiając naszą uwagę na obserwowanych objawach potęgujemy lęk, a zwiększając lęk - powodujemy narastanie objawów. Lęk może być nieświadomy - nie wiemy wówczas czego się właściwie boimy i nieracjonalny - prawdopodobnie boimy się nadmiernie w stosunku do sytuacji. W leczeniu takich zaburzeń lękowych pomocna jest psychoterapia poznawcza, dzięki której zmieniając myślenie - nasze nieracjonalne przekonania i automatyczne negatywne myśli, możemy wpłynąć na nasze emocje, zmniejszając objawy i zmieniając zachowania.
Proszę skorzystać z terapii - powinna Panu pomóc.
Renata Respondek